Z ogromną radością pragniemy podzielić się świetnymi wieściami dotyczącymi sukcesów naszych uczniów w dwóch konkursach z języka niemieckiego.

Zgodnie z decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu, nasza uczennica Martyna Nienajadło z klasy 4 LO doskonale reprezentuje naszą szkołę, zakwalifikowawszy się do 2. etapu 47. Olimpiady Języka Niemieckiego. Eliminacje szkolne odbyły się 6 listopada 2023 r., a teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki eliminacji okręgowych, które odbędą się 12 stycznia 2024 r.

Ponadto, chcieliśmy podkreślić również osiągnięcia pięciu naszych uczniów w szkolnym etapie konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, zorganizowanego w ramach „ZIMOWYCH DNI KULTURY AUSTRIACKIEJ I JĘZYKA NIEMIECKIEGO”. Konkurs ten, organizowany przez Bibliotekę Austriacką Uniwersytetu Rzeszowskiego, cieszy się wsparciem partnerów takich jak Katedra Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Konsul Generalny Austrii, Polska Akademia Nauk – Stacja Naukowa w Wiedniu, oraz patronat medialny TVP3 Rzeszów, Nowiny.

Do ścisłego finału konkursu, który odbędzie się 7 grudnia 2023 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim w Rzeszowie, zakwalifikowało się aż 5 naszych uczniów: Weronika Kozara (klasa I LO), Julia Sudoł (klasa I LO), Kinga Borek (klasa 3LO), Weronika Kołodziej (klasa 3LO) oraz Konrad Bednarz (klasa 5T).

Wszystkim laureatom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursów. Mamy nadzieję, że ich pasja do języka niemieckiego będzie nadal rozwijała się z każdym sukcesem.