W dniu 3 października 2022 roku, wolontariusze z klasy III  technikum budowlanego pod nadzorem instruktora warsztatów pana Roberta Szafrana, wykonywali prace remontowe w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Nowym Narcie w gminie Jeżowe. Prace polegały na robotach malarskich oraz konserwacyjnych ścian wnętrz pomieszczeń siłowni oraz pomieszczenia biurowego domu opieki. Wykonano naprawy ubytków oraz powłoki malarskie ścian.Jedni uczą się ich, żeby móc zwiedzać i podróżować. Dla drugich motywacją jest możliwość znalezienia lepszej pracy, jeszcze inni chcą porozumiewać się z rodziną i kolegami z zagranicy. Nauka języków, bo o niej mowa, jest czasochłonna, wymaga ogromnego wysiłku i bardzo intensywnej praktyki. Ale każdy, kto „posmakował” obcego języka, wie, że warto. Nauka języków to świetna zabawa i ogromna satysfakcja.

Od 2001 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, jak każdego roku również i w tym, w naszej szkole tego dnia nie zabrakło: konkursów i łamańców językowych, czy quizów dotyczących wiedzy o krajach Europy.

Pomimo zmagań przyszłorocznych maturzystów z próbnymi egzaminami maturalnymi oraz deszczowej aury - klasa 4 liceum wzięła udział w Salonie Maturzystów Perspektywy 2022. Salon po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, powrócił w tradycyjnej stacjonarnej formule. W trakcie Rzeszowskiego Salonu Maturzystów, którego kolejna 16 edycja gościła w budynkach Politechniki Rzeszowskiej, nasi przyszli abiturienci mogli przede wszystkim poznać wymogi i zmiany jakie będą obowiązywać na maturze od roku 2023. Oprócz spotkań z ekspertami OKE w Krakowie, którzy w trakcie wykładów tłumaczyli jak skutecznie rozwiązywać zadania maturalne, młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi uczelni akademickich na rok szkolny 2023/2024. Salon w Rzeszowie był ostatnim z 14 organizowanych we wrześniu w całej Polsce spotkań.