W dniu 26 kwietnia pożegnaliśmy kolejne dwa roczniki absolwentów . W tym roku mury naszej szkoły opuściło 11 absolwentów liceum oraz 26 technikum w zawodzie technik budownictwa i technik usług fryzjerskich.

Uroczysta akademia rozpoczęła się od przemówień Pana Dyrektora Stanisława Haducha oraz Pana Starosty Powiatu Niżańskiego Roberta Bednarza. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz innych nagród absolwentom, którzy wyjątkowo zasłużyli się pracą na rzecz klasy i szkoły. Wyróżnieni zostali również rodzice absolwentów, którzy otrzymali pamiątkowe podziękowania.

Kolejny punkt akademii przygotowały klasy, które żegnały tegorocznych absolwentów czyli 3 klasa liceum oraz 4 technikum. Absolwenci otrzymali od swoich młodszych kolegów upominki wraz z życzeniami powodzenia na egzaminach maturalnych oraz przy podejmowaniu innych ważnych kroków w dorosłym życiu.

Na końcu sami absolwenci w bardzo wzruszający sposób pożegnali się z murami szkoły, najpierw w prezentacji, w której na wesoło przedstawione zostały wszystkie osoby, z obu roczników oraz prezentacją zdjęć, dokumentującą wszystkie ważniejsze wydarzenia w przeciągu tych 4 i 5 lat. Było to pożegnanie pełne emocji i wzruszeń zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Na końcu była specjalna dedykacja muzyczna w wykonaniu tegorocznej absolwentki Wiktorii Kozary oraz specjalnie na tę okazję napisane szanty. Absolwenci podarowali szkole również pamiątkowe tabla. Naszym tegorocznym absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy samych sukcesów!

Marta Kossak-Dec

Na dobre wszedł już do tradycji Zespołu Szkół w Jeżowem konkurs z języka angielskiego i niemieckiego skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych: „Języki integrują”.

W piątek 12.04.2024r. obyła się już dwunasta jego odsłona. Organizatorów wydarzenia cieszy szczególnie to, że od pierwszej edycji poprzez kolejne dwanaście konkurs cieszy się ogromną popularnością. W tym roku w konkursie wzięło udział 12 drużyn z 12 szkół podstawowych: z Bojanowa, Cholewianej Góry, Grobel, Jaty, Jeżowego Centrum, Jeżowego Kameralne, Jeżowego Podgórze, Kamienia Centrum, Kamienia Prusina, Nowosielca, Starego Nartu oraz Trzebosi (11 drużyn z języka angielskiego i 7 z języka niemieckiego). Niezmienne od 2015 roku patronat nad turniejem sprawuje Starosta Niżański Robert Bednarz a Powiat Niżański jest fundatorem nagród dla uczestników zmagań językowych. Dodatkowo ranga naszych rozgrywek  wzrosła w 2016 rok, kiedy to konkurs został wpisany na listę konkursów Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Idea konkursu od pierwszej edycji pozostała niezmieniona - celem potyczek językowych jest nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa oraz zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych. Trzyosobowe zespoły reprezentujące szkoły rywalizują w różnorodnych konkurencjach, testując zarówno wiedzę kulturową, umiejętności językowe, jak i zdolności czytania oraz słuchania ze zrozumieniem. Tradycją jest również to, że konkursy odbywają się po sobie, aby uczniowie biorący udział w konkursie z angielskiego mogli dopingować na żywo kolegów ze szkoły w konkursie z języka niemieckiego lub odwrotnie. 

Za przygotowanie zadań z języka angielskiego oraz z języka niemieckiego odpowiadali nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół w Jeżowem, zaś nad prawidłowym przebiegiem konkursu odpowiadało jak zawsze trzyosobowe jury, w skład którego  wchodzą wyłącznie nauczyciele naszych młodych anglistów i germanistów ze szkół podstawowych.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Kamieniu w kategorii języka angielskiego, natomiast w języku niemieckim triumfowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Jacie. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebosi (język angielski) oraz Szkoły Podstawowej w Cholewianej Górze (język niemiecki), a trzecie miejsce przypadło drużynom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieniu Prusinie (język angielski) oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeżowem-Kameralnem (język niemiecki).

Nasi uczniowie wywalczyli pierwsze miejsca w Turniej Piłki Halowej o Puchar Dyrektora RCEZ w Nisku, który odbył się 9.04.2024 r.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: starszej i młodszej.

Obie drużyny okazały się bezkonkurencyjne, zdobywając obydwa puchary.

Ponadto nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników turnieju w swojej kategorii otrzymali: Wojciech Dudek i Kacper Piela, natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Filip Rębisz.

Gratulacje dla obu drużyn.