Zespół Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica w roku szkolnym 2023/2024 uczestniczył w projekcie „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap V” 

Projekt ten został dofinansowany w 2023 roku z „Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024” w celu szczegółowym nr 2 – „Podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania”

1

W ramach projektu przeprowadzone zostały następujące działania: 

1. Rajd rowerowy na trasie Jeżowe - Ulanów - Jeżowe 

W rajdzie udział wzięło 30 uczniów Zespołu Szkół w Jeżowem. Trasa rajdu obejmowała trasę z Jeżowego przez Rudnik nad Sanem do Ulanowa. W trakcie rajdu młodzież poznawała zasady poruszania się w kolumnie zorganizowanej oraz jakich należy przestrzegać zasad w trakcie postoju i włączania się do ruchu  jednośladem na drogach publicznych. 

234910

 

2. Szkolenie z technik bezpiecznej jazdy 

10 pełnoletnich uczniów Zespołu Szkół w Jeżowem, którzy posiadają już prawo jazdy kategorii B uczestniczyło w szkoleniu z technik bezpiecznej jazdy w Ośrodku Doskonalenie Techniki Jazdy działającym przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie. W trakcie szkolenie młodzież poznawała zasady poruszania się samochodem w trudnych warunkach drogowych, m. in. na mokrej i śliskiej nawierzchni, w trakcie nagłej utraty widoczności. Młodzież miała też możliwość sprawdzenia się symulatorze dachowania oraz poruszania się w specjalnych goglach symulujących poruszania się pod wpływem alkoholu. 
 
121516182024
 
3. Konferencja dotycząca substancji psychoaktywnych 
 
Konferencja dla uczniów Zespołu Szkół w Jeżowem dotycząca zagrożeń jakie niosą substancje psychoaktywne. Konferencja została zorganizowana wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną w Nisku oraz Komendą Powiatową Policji
w Nisku. W trakcie konferencji młodzież miała możliwość  poznać jakie są rodzaje tych substancji i jakie są konsekwencje ich stosowania. Młodzież mogła również poprzez specjalne gogle zobaczyć jak wygląda obraz po spożyciu takich substancji. 
27293034