W ramach projektu „Razem bezpiecznie na terenie powiatu niżańskiego – etap V”, 14 listopada 10 uczniów z Zespołu Szkół w Jeżowem pojechało do Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Krośnie, usytułowanego przy wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowym. Po krótkich zajęciach teoretycznych i przypomnieniu najważniejszych elementów dotyczących techniki jazdy np. zasady bezpieczeństwa, usadowienie w fotelu, trzymanie kierownicy itp. przez kilka godzin uczniowie ćwiczyli z instruktorem rozmaite manewry: np. jazdę slalomem między pachołkami na różnych typach nawierzchni, hamowanie awaryjne na odcinku prostym, hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody, przejazd przez kurtynę wodną i przede wszystkim próby wyprowadzania pojazdu z poślizgu itp. Ciekawostką było też użycie alkogogli, które symulowały stężenie 1.5 promila alkoholu we krwi, co stwarzało duże trudności z poruszaniem i omijaniem pachołków a co dopiero gdyby ktoś chciał w takim stanie wsiąść za „kółko” i prowadzić samochód. Atrakcją również był symulator dachującego i obracającego się wzdłuż własnej osi samochodu. Na koniec uczniowie mieli symulacje działania siły bezwładności działającej na organizm kierowcy przy nagłym zatrzymaniu przy prędkości ok 7 km/h oraz na torze przy jeździe 50 km/h gdy następowało lekkie podbicie w górę i poślizg. Ostatni punk programu to jazda szosowa z zastosowaniem eco-drivingu. Uczniowie otrzymali certyfikaty a wrażenia po szkoleniu są niezapomniane zaś doświadczenie - bezcenne.