W środę, 14 czerwca w naszej szkole odbył się piknik promujący i wieńczący projekt: „Zawodowcy – niżański program wspierania szkół zawodowych”. Celem przedsięwzięcia była prezentacja efektów wykorzystania Funduszy Europejskich w regionie na przykładzie projektów realizowanych na terenie Zespołu Szkół w Jeżowem. Piknik odbył się w ramach środków pochodzących z konkursu „Fundusze Europejskie wokół nas” i zgromadził zarówno uczniów Zespołu Szkół, jak i okolicznych szkół podstawowych. Zebranych na placu przed szkołą gości powitał dyrektor szkoły Stanisław Haduch, który przedstawił informację na temat projektów realizowanych w placówce i poinformował o planowanych atrakcjach, które zorganizowała Magdalena Sudoł „MODALENA wedding & events CENTRUM ŚLUBNO - EVENTOWE”, która koordynowała przebieg wydarzenia, a także zapewniła komplet podwykonawców. Nad oprawą muzyczną czuwał DJ Sławek, liczne atrakcje oraz zabawy przygotowali animatorzy – HulajNoga Wytwórnia Zabawy – Helena Dobrowolska, maraton zumby – instruktor Zofia Badach, dmuchaną zjeżdżalnię Frajda - wynajem dmuchanych placów zabaw. Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję wysłuchać koncertu Moniki Sobolewskiej reprezentującej Projekt Wiolonczela oraz skosztować przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżowem, a także lodów włoskich, popcornu. Przebieg wydarzenia został uwieczniony przez AZ Bednarz photography Anna Bednarz. Wszyscy zgromadzeni otrzymali broszury prezentujące efekty wykorzystania Funduszy Europejskich w Zespole Szkół w Jeżowem, w ramach projektu został także zakupiony telebim oraz powstał film promocyjny zaprezentowany zgromadzonym gościom.