W dniu 6 czerwca 2023 r. o godzinie 12. w Zespole Szkół w Jeżowem odbył się pokaz mody „Inny wymiar rzeczywistości”. Oryginalność i wyjątkowość pokazu zawdzięczamy pięknym kreacjom Sióstr Kovalowych: pani Eweline i Justynie. Tworzą one znaną i cenioną markę odzieżową dla kobiet „Kovalowe”, która słynie z nietypowych, nowoczesnych kreacji, prezentowanych na wielu pokazach mody w Polsce i za granicą.

Stylizacje, które liczni widzowie mogli zobaczyć, były prezentowane przez 9 modelek z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Dodatkowe wrażenia muzyczno-taneczne zapewnił zespół taneczny mażoretek „Fortis”, który działa przy Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem i zdobywa ogólnopolskie laury. Kolejną miejscową „perełką” jest 9-letnia Kamila Janiec, która urzekła widownię zgromadzoną na sali gimnastycznej jeżowskiego Zespołu Szkół, wkrótce zaś zapewne uczyni to z telewidzami, śledzącymi zmagania młodych wokalistów programu The Voice Kids, do którego się zakwalifikowała. Także duet młodziutkich akordeonistów, Bartłomiej i Paweł, z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jeżowem, te wrażenia niewątpliwie zapewnił.

„Inny wymiar rzeczywistości” to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci jego licznych uczestników. Entuzjastyczna reakcja widzów, w tym niżańskiego starosty Roberta Bednarza, dyrektora Zespołu Szkół w Jeżowem – Stanisława Haducha, a także młodych twórców, laureatów XII Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej, oraz ich opiekunów i jurorów konkursu, świadczyła o tym, że było to ze wszech miar udane przedsięwzięcie.