17.10.2022 roku w Zespole Szkół w Jeżowem obyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor Stanisław Haduch przypomniał historię tego szczególnego święta oraz podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę i podkreślił, że: "wspólne działania wszystkich zaangażowanych w życie szkoły sprawiają, iż jest ona miejscem, w którym panuje miła atmosfera, profesjonalnym i otwartym dla każdego..." Dyrektor Zespołu Szkół wyraził również wdzięczność wobec władz samorządowych, które przyczyniają się do jej rozwoju.

W czasie szkolnej uroczystości nie zabrakło akcentu artystycznego. Młodzież pod opieką Pani Elżbiety Łagockiej-Mękal przygotowała i zaprezentowała program przedstawiający sceny z codziennego życia szkoły w nowej, zabawnej odsłonie. W roli prowadzących wystąpili: Mateusz Drelich i Konrad Bednarz, którzy powitali nauczycieli oraz wręczyli "oskary – jabłuszka", czyli specjalne nagrody przyznane przedstawicielom grona pedagogicznego.

Wszyscy zgromadzeni mieli również okazję wysłuchać współczesnych piosenek w wykonaniu chóru - uczennic klasy IV LO, na szczególną uwagę zasługuje występ uczennicy klasy III LO – Wiktorii Kozary, która zaśpiewała utwór zespołu Dżem "Do kołyski" oraz szkolnego kabaretu, czyli Jakuba Kruka, Bartosza Wilka i Kingi Borek, którzy wykazali zdolności aktorskie i rozbawili publiczność. Nad obsługą techniczną czuwał Jakub Błądek.