We czwartek 6 października w auli Zespołu Szkół w Jeżowem została przeprowadzona Gra edukacyjna o tytule „Odzyskanie Niepodległości. Pierwsi Prezydenci II Rzeczypospolitej”. W grze wzięły udział klasy pierwsza liceum oraz pierwsza technikum, a pomagali w jej realizacji i czuwali nad wykonaniem zadań starsi uczniowie z klasy III Liceum i III Technikum. W trakcie gry uczniowie wykonali szereg zaplanowanych uprzednio rozmaitych zadań np. rozwiązywali quiz, odnajdywali i odczytywali kody QR, deklamowali wiersze oraz rozpoznawali postacie historyczne wraz z utworami patriotycznymi. Końcową konkurencją było ułożenie życzeń dla naszej Ojczyzny i wizualizacja ich w formie plakatu. Po kilkugodzinnych zmaganiach i podliczeniu punktów zostały ogłoszone wyniki a uroczystego wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród dokonał Pan Dyrektor Szkoły Stanisław Haduch.

Gra została zrealizowana w ramach projektu „Razem dla Niepodległej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Projekt był zrealizowany przy pomocy Niżańskiego Centrum Rozwoju i Powiatu Niżańskiego. Grę przygotował i prowadził Bogdan Sieńko.