16 maja w Zespole Szkół im ks. Stanisława Staszica uczniowie z Liceum ogólnokształcącego i technikum budowlanego brali udział w warsztatach z animacji prowadzonych przez firmę „HulajNoga – Wytwórnia Zabawy”.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Tu mieszkam – tu zmieniam”.

Tematyka warsztatów dotyczyła przygotowania i organizacji zabaw z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz z młodzieżą. Wolontariusze mogli poznać rodzaje zabaw z dziećmi w tym wieku, akcesoria do zabaw, mogli w praktyczny sposób nauczyć się posługiwania nimi. Dowiedzieli się jak bezpiecznie zorganizować zabawę dla dzieci, jakie znaczenia ma aktywna zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym zarówno indywidualna jak i w grupie rówieśników.

Zajęcia prowadziła panie Helenę Dobrowolską i zorganizowane były w formie wykładu z wykorzystaniem przygotowanej prezentacji multimedialnej, pogadanki  i przede wszystkim zajęć praktycznych, podczas których wolontariusze uczyli się pracy ze sprzętem do zabaw i organizacji zabawy w grupie.

 

 

IMG 20220516 130539 RES