W kwietniu i maju bieżącego roku, uczniowie z klasy 2 technikum budowlanego uczestniczyli w spotkaniach szkoleniowych na temat nowoczesnych domów pasywnych oraz budownictwa energooszczędnego.

Szkolenie odbywało się w naszej szkole a zorganizowane było w ramach projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Prowadził je pan Grzegorz Kosek.

Tematyka szkolenia obejmowała zapoznanie uczniów z technologiami stosowanymi w domach pasywnych, rodzajach i wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii (OZE), znaczenia budownictwa energooszczędnego dla środowiska globalnego i lokalnego.         

Dzięki szkoleniu uczniowie mogli zapoznać się z przeznaczeniem i zastosowaniem instalacji fotoogniw, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, przydomowych elektrowni wiatrowych i przydomowych oczyszczalni ścieków.

budownictwo energooszczedne cover