16.05.2024 roku, w czwartkowe przedpołudnie, uczniowie naszej szkoły przenieśli się w niezwykły świat, aby wspólnie z bohaterami spektaklu Teatru im. Wandy Siemaszkowej pt. „Szklana menażeria” wracać wspomnieniami do ważnych wydarzeń oraz przeżywać rozterki i radości.

„Szklana menażeria” to sztuka napisana przez Tennessee Williamsa w 1944 roku, opowiadająca o trudnych relacjach pomiędzy matką, córką i synem oraz o poszukiwaniu szczęścia i samotności. Pomimo upływu lat jej przesłanie jest wciąż aktualne. Każdy z nas pragnie przecież akceptacji i każdego dnia odkrywa nowe prawdy o sobie i otaczającym świecie. Na uwagę zasługują pełna pasji i zaangażowania gra aktorska, nastrojowa muzyka oraz kameralna atmosfera spektaklu (widownia przeniesiona na scenę). Dzięki tym zabiegom „Szklana menażeria” stała się bardzo atrakcyjną formą przekazu, zwłaszcza dla młodych odbiorców.

Wizyta w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej była dla nas nie tylko okazją do obejrzenia znakomitego przedstawienia, ale także do refleksji nad naszymi relacjami z bliskimi oraz poszukiwaniem własnego miejsca w świecie. Sztuka Williamsa skłoniła nas do zastanowienia się nad tym, co naprawdę ważne w życiu, przypomniała, że nawet w trudnych chwilach możemy odnaleźć piękno i sens.

Spektakl pozostawił w nas niezatarte wrażenia i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wizyty w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, mając nadzieję, że każde spotkanie z teatrem będzie równie inspirujące i wzruszające.