W dniu 16 marca 2024 r. odbył się finał III Konkursu Wymowy Niemieckiej "Sprich dich aus!" w Katedrze Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W rundzie finałowej uczestniczyło 16 uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego i małopolskiego, którzy zostali wyłonieni w pierwszym etapie konkursu.

W finale uczniów podzielono na dwie kategorie: kategorię "Nichtmuttersprachler", obejmującą uczniów, którzy naukę języka niemieckiego odbywali wyłącznie w Polsce oraz kategorię "Quasi-Muttersprachler", z uczniami, którzy przez dłuższy czas zamieszkiwali w jednym z krajów niemieckojęzycznych. Nasza uczennica, Martyna Nienajadło, reprezentowała drugą grupę uczniów. Niestety, w tym roku Martynie nie udało się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu, kiedy to zajęła pierwsze miejsce w II edycji tegoż konkursu. Niemniej jednak sam awans do ścisłego finału jest godny uznania.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie. Nagrody dla finalistów konkursu zostały ufundowane przez Uniwersytet Rzeszowski, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.

To nie jedyny sukces Martyny w konkursach językowych. Warto wspomnieć, że jest ona Ogólnopolską Laureatką Szkolnych Olimpiad Przedmiotowych "Olimpus" z języka niemieckiego i języka angielskiego, oraz trzykrotną finalistką rejonowego etapu Olimpiady Języka Niemieckiego.