Dziewięciu uczniów Zespołu Szkół w Jeżowem brało udział w wirtualnej konferencji Avatar 3D online, zorganizowanej przez Goethe-Institut w Warszawie, w ramach projektu #deutschbewegt. Wydarzenie to miało miejsce w ubiegłą środę, 29 listopada 2023 roku.

Podczas tej innowacyjnej konferencji, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję po raz drugi wcielić się w role avatarów, co dostarczyło im wyjątkowego doświadczenia wirtualnej przygody. W trakcie tego wyjątkowego spotkania, uczestnicy:

  • Sprawdzili, do czego przydaje się znajomość języka niemieckiego: Konferencja skoncentrowała się na praktycznych aspektach zastosowania języka niemieckiego zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
  • Wysłuchali krótkich interaktywnych wykładów: Tematyka obejmowała różnorodne dziedziny związane z językiem niemieckim, dostarczając cennych informacji i inspiracji.
  • Umiejętnie korzystali z materiałów, gier i informacji dostępnych w Deutschspace digital: Uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi narzędziami edukacyjnymi ułatwiającymi naukę niemieckiego.
  • Zapoznali się z ofertą firm niemieckich skierowaną do przyszłych absolwentów szkół: Konferencja dostarczyła wglądu w możliwości rozwoju zawodowego dla osób posługujących się językiem niemieckim.
  • Zapoznali się ze wskazówkami dotyczącymi efektywnej nauki języka niemieckiego: Uczestnicy otrzymali praktyczne rady, jak doskonalić swoje umiejętności językowe.
  • Zobaczyli, jak pracować z czatem GPT i korzystać z możliwości, jakie daje sztuczna inteligencja: Konferencja wprowadziła uczniów w świat nowoczesnych technologii związanych z językiem niemieckim.
  • Uczestniczyli w krótkiej symulacji – jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej: Praktyczne scenariusze pomogły uczniom lepiej zrozumieć procesy rekrutacyjne.
  • Wzięli udział w grach i zabawach oraz wypróbowali naukę niemieckiego poprzez ruch: Interaktywne formy nauki dostarczyły uczestnikom zarówno edukacji, jak i rozrywki.

#GoetheInstytut #deutschbewegt #AkademiaDeutschspacedigital#czatGPT