We wtorek 19 września grupa uczniów z klasy pierwszej o kierunku technik fotografii i multimediów w Zespole Szkół w Jeżowem pod opieką pani Karoliny Chciuk, odbyła wycieczkę przedmiotową do Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim. Po placówce oprowadził nas założyciel i właściciel muzeum, Antoni Florczak – prawdziwy pasjonat fotografii. Zwiedzanie zaczęliśmy od Galerii Muzealnej i obejrzenia kilku diaporam. Pan Antoni przybliżył nam historię i początki fotografii oraz pokazał najbardziej nietypowe okazy swojej kolekcji aparatów. Mieliśmy okazję zobaczyć camerę obscura, aparaty skrzynkowe, czy np. te do fotografii szpiegowskiej. Poznaliśmy historię Eastmana i firmy Kodak oraz pojęcie fotografii stereoskopowej. Pan Florczak przybliżył nam sylwetkę znakomitego polskiego fotografa, profesora Władysława Bogackiego, któremu poświęcona została sala w Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Gminny Ośrodek Kultury w Jarocinie, gdzie obejrzeliśmy wystawę fotograficzną tegorocznych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Latające Cuda Natury”.