W piątek 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde. Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. Jest to już VII edycja tego konkursu organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego pod patronatem Goethe Institut. Do Mielca pojechało 3 finalistów etapu szkolnego, który odbył się w marcu w szkole: Wiktoria Kozara, Weronika Kołodziej i Konrad Bednarz. Do etapu wojewódzkiego przeszły osoby, które uzyskały najwięcej punktów z testu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. W tym roku uczniowie sprawdzali swoje wiadomości na temat Austrii.  Konkurs ma bardzo ciekawą formę ponieważ, uczniowie grupowo odpowiadają na wylosowane pytania, mają również możliwość wyboru stopnia trudności wylosowanego pytania. Nasi finaliści godnie reprezentowali szkołę i wykazali się dużą wiedzą.