10 listopada 2022 w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczął historyk - Bogdan Sieńko, który przywitał dyrektora szkoły, młodzież, grono pedagogiczne i przedstawił krótką refleksję dotyczącą tego szczególnego dla naszego narodu wydarzenia. Pan Bogdan Sieńko pokreślił nieprzemijającą wartość słowa "wolność" oraz przypomniał o powadze uroczystości. Następnie uczennice klasy IV LO zaprezentowały program artystyczny pt. "Jest takie miejsce...". Wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać pieśni patriotycznych, utworów poetyckich oraz obejrzeć filmy przedstawiające rys historyczny minionych wydarzeń oraz współczesnych sposobów ich upamiętnienia. Refleksja o ojczyźnie stała się wstępem do uczczenia XXII Dnia Papieskiego pod hasłem Blask Prawdy (Veritatis Splendor).
Veritatis splendor („Blask prawdy”) – to dziesiąta encyklika Jana Pawła II ogłoszona 6.08.1993 r. Jej podstawowym celem stało się przypomnienie fundamentalnych prawd doktryny katolickiej z zakresu moralności, odnoszących się do różnych dziedzin ludzkiego życiaw kontekście współczesnych prób ich podważania lub zniekształcania. Uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem księdza Witolda Koba nawiązali do tegorocznego hasła i przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia Ojca Świętego oraz jego pontyfikatu.310959727 2214965668663292 2710304490819624557 n