Pomimo zmagań przyszłorocznych maturzystów z próbnymi egzaminami maturalnymi oraz deszczowej aury - klasa 4 liceum wzięła udział w Salonie Maturzystów Perspektywy 2022. Salon po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, powrócił w tradycyjnej stacjonarnej formule. W trakcie Rzeszowskiego Salonu Maturzystów, którego kolejna 16 edycja gościła w budynkach Politechniki Rzeszowskiej, nasi przyszli abiturienci mogli przede wszystkim poznać wymogi i zmiany jakie będą obowiązywać na maturze od roku 2023. Oprócz spotkań z ekspertami OKE w Krakowie, którzy w trakcie wykładów tłumaczyli jak skutecznie rozwiązywać zadania maturalne, młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi uczelni akademickich na rok szkolny 2023/2024. Salon w Rzeszowie był ostatnim z 14 organizowanych we wrześniu w całej Polsce spotkań.