22 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Mielcu odbył się drugi regionalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego : „Turbolandeskunde” współorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Goethe Instytut w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy pierwszego etapu konkursu (Kinga Borek klasa 1 LO), Ewelina Sowa (klasa 3LP) oraz Konrad Bednarz (klasa 3TP), uczniowie ci podczas drugiego regionalnego etapu w Mielcu stworzyli jedną drużynę. Do drugiego etapu w Mielcu zakwalifikowało się 12 zespołów podzielonych na dwie tury po 6 drużyn w każdej rozgrywce. Uczniowie drużynowo odpowiadali na losowo wybrane pytania z puli za 1, 2 lub 3 punkty. Drużyna Zespołu Szkół w Jeżowem w drugiej rundzie okazała się najlepsza pokonując uczniów ze szkół w Stalowej Woli, Staszowie, Nowej Dębie czy w Nisku. Dopiero po zakończeniu rozgrywek, na odczytaniu wyników okazało się, że w pierwszej turze zespoły chętniej podejmowały ryzyko i częściej sięgały po pytania za 3 punkty. Tym samym nasi uczniowie zajęli ostatecznie czwarte miejsce. Warto podkreślić, że do miejsca trzeciego zabrakło im zaledwie jednego punktu, do drugiego dwóch. Nasz region podczas centralnego etapu w Warszawie reprezentować będzie I LO im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, organizator drugiego etapu konkursu. Poniżej przedstawiamy wyniki uzyskane przez wszystkie drużyny w obydwu turach: 9.00  I LO w Mielcu - 20 pkt. LO nr 5 w Mielcu - 16 pkt. ZSCKR w Rzemieniu - 15 pkt. ZSB w Mielcu - 12 pkt. III LO w Mielcu - 7 pkt. Technikum nr 3 w Mielcu - 4 pkt. 11.00 ZS w Jeżowem - 14 pkt. ZS nr 1 w Stalowej Woli - 13 pkt ZS w Staszowie - 12 pkt. LO w Nisku - 9 pkt. ZS w Nowej Dębie - 8 pkt. LO w Staszowie - 7 pkt.