W piątek 4 marca w Zespole Szkół w Jeżowem zakończyła się zbiórka materiałów oraz leków w ramach pomocy dla Ukrainy. Zebrane dary zostały dostarczone przez Dyrektora szkoły do oddziału Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, a następnie zostały przekazane do siedziby Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Rzeszowie i w tym samym dniu zostały odesłane do Drohobycza na Ukrainę. Dla wszystkich,  którzy wsparli tę akcję, otworzyli swoje serca i wrażliwość dla potrzebujących publikujemy fragment SMS od polonistki uczącej w polskiej szkole w Czerniowcach na okupowanej Ukrainie ( absolwentki WSP w Rzeszowie) "Witam,  bardzo  proszę  przekazujcie  ogromne Dzięki  wszystkim  Polakom,  którzy  tak  bardzo   wspierają  Ukrainę.  Ukraińcy  bardzo  cenią  waszą  pomóc,  a  my,  Polacy  jesteśmy  dumni  z  tego wszystkiego, co robicie i za to, kim jesteście.  Jest  nas  tutaj  , na  Bukowinie  dużo. Na  razie zostajemy  ,  pomagamy,  jak  możemy. Pozdrawiamy Was serdecznie”.