Szanowni Państwo,

organizowany od 12 lat Międzynarodowy Projekt Naukowo-Edukacyjny „Matematyka w obiektywie" zyskał uznanie Ministerstwa Edukacji i Nauki. W tym roku, dzięki wsparciu ministerstwa w ramach Społecznej Odpowiedzialności Nauki, szczególną opieką zostaną otoczeni ambasadorowie konkursu i szkoły wszystkich poziomów nauczania.

Dyrektorzy szkół najbardziej zainteresowanych konkursem otrzymają Certyfikat Szkoły – ambasadora projektu oraz wsparcie dydaktyczne na wszystkich poziomach nauczania dla nauczycieli – ambasadorów konkursu (publikacje dotyczące rozwijania kultury matematycznej dzieci i młodzieży za pomocą fotografii, zestawy autorskich filmów dydaktycznych i inne). Dlatego szczególnie zachęcam szkoły do wytypowania swoich ambasadorów, którzy powinni zarejestrować się na www.mwo.usz.edu.pl i zachęcić wszystkich swoich uczniów do wysyłania fotografii na konkurs. Ambasadorami mogą być nauczyciele matematyki ze szkoły lub inne osoby dorosłe (rodzice, nauczyciele, wychowawcy), a także uczniowie, którzy pomogą innym w rejestracji/zakładaniu kont, logowaniu oraz przygotowaniu, podpisywaniu i opisywaniu zdjęć.

Zapraszamy do udziału w konkursie również osoby słabosłyszące i głuche. Dla nich specjalnie przygotowaliśmy film z tłumaczem języka migowego Informacje o konkursie "Matematyka w obiektywie" - wersja dla niesłyszących - YouTube

Na laureatów tegorocznej edycji konkursu czekają cenne nagrody (Macbooki, smartfony, wyjazdy nad morze lub w góry itp.).

Materiały promujące konkurs można pobrać TUTAJ

Zachęcam Państwa także do subskrybowania kanału Mathematics in Focus na You Tube.

Pozdrawiam serdecznie
dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US, prof. APS
Kierownik Projektu „Matematyka w obiektywie”

0 matematyka w obiektywie 2021

 ulotka ed 3A str2

ulotka 2015 11 12