Najważniejszym świętem dla szkolnej społeczności jest Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku popularny Dzień Nauczyciela ma wyjątkowy, rocznicowy wymiar. Obchodzimy bowiem 250-lecie powstania Komisji Edukacji Narodowej - szczególnej instytucji oświatowej w skali Europy i świata. 13.10.2023 roku uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół w Jeżowem mieli okazję poznać jej historię oraz ponadczasowe fragmenty, które przypomniał w wystąpieniu rozpoczynającym szkolne obchody dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Haduch. Dyrektor podziękował wszystkim pracownikom szkoły oraz złożył życzenia. Następnie nauczyciele oraz uczniowie mogli obejrzeć akademię przygotowaną zarówno przez członków Samorządu Szkolnego, jak i uczniów klas pierwszych oraz drugich naszej szkoły.

Scenariusz uroczystości podzielony był na dwie części: oficjalną prezentującą historię Komisji Edukacji Narodowej połączoną z pokazem zdjęć pod wszystko mówiącym tytułem: „Prawda czasu, prawda obiektywu”, na której zaprezentowano fotografie przedstawiające portrety uczniów i guwernantek z przełomu XVIII i XIX wieku. Za obiektywami aparatu stały uczennice klasy I Technikum Fotograficznego, statystowały im zaś uczennice klasy pierwszej i drugiej liceum, a piękne fryzury z tamtych epok były dziełem dziewcząt z trzeciej klasy Technikum Fryzjerskiego. W drugiej już mniej formalnej części - zabawne filmiki oraz wesołe piosenki przeniosły nas natomiast do współczesnych murów naszej szkoły.Zwieńczeniem uroczystości było nagrodzenie i wyróżnienie laureatów w konkursie na najpiękniejszy Lapbook z okazji 250. rocznicy Komisji Edukacji Narodowej.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla pracowników oświaty. Życzymy dużo uśmiechów, kreatywności oraz cierpliwości.