Czwartek 9 lutego 2023r. był dniem, w którym po raz pierwszy w historii szkoły odbył się SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY pod patronatem Dyrektora Szkoły Stanisława Haducha. W rozgrywkach wzięło udział 10 uczniów, którzy rywalizowali między sobą w dwóch grupach pięcioosobowych, systemem „każdy z każdym”.

GRUPA A: Karol Hawryło IVL, Mateusz Drelich IVTP, Jakub Słoma IIIL, Kamil Olejarz IVT, Paweł Zięba IIIT

GRUPA B: Kacper Chudzik IVT, Radosław Chamot IVT, Wojciech Dudek IVTP, Jakub Guz IVTP, Konrad Bednarz IVTP.

Zwycięzcy grup i uczniowie z 2 miejsc rozegrali między sobą partie o I i III miejsce w Turnieju - łącznie rozegrano 24 partie szachowe. Rozgrywki zdominowali uczniowie klasy IV Technikum, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca.

Partie o III miejsce wygrał Kacper Chudzik IV T z Pawłem Ziębą z klasy III T.  Partię finałową wygrał Radosław Chamot IV T z Kamilem Olejarzem IV T zdobywając tym samym tytuł SZACHOWEGO MISTRZA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2022/2023.

Po zakończeniu rozgrywek Dyrektor szkoły Stanisław Haduch wręczył pamiątkowe dyplomy, medale i puchary .

Wynik : I miejsce - Radosław Chamot

II miejsce – Kamil Olejarz

III miejsce – Kacper Chudzik.

Organizator : Dorota Błądek