25 marca 2022 r.odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych . Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs również odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie i w Krakowie. W tym roku na każdym etapie zmagań uczniowie muszą wykazać się bardzo szczegółową wiedzą dotyczącą Niemiec. W drugim (regionalnym) etapie, który odbędzie się 22 kwietnia 2022 r. w Mielcu naszą szkołę będzie reprezentowała trójka naszych uczniów: Kinga Borek (klasa 1LO), Konrad Bednarz (klasa 3TP) oraz Ewelina Sowa (klasa 3LP). Szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Elżbieta Łagocka-Mękal