Realny finisz zdalnego roku

25 czerwca 2021 roku zakończył się rok szkolny 2020/2021. Miał on szczególny wymiar, albowiem tylko kilka pierwszych i kilka ostatnich tygodni uczniowie spędzili w szkole – przez wiele miesięcy uczyli się zdalnie.

Ten dzień zaczął się tradycyjnie mszą święta w kościele parafialnym w Jeżowem, a słowa księdza Łukasza Malińskiego miały także na celu podsumowanie roku szkolnego i wyrażenie życzeń oraz pewnych przestróg w związku z nadchodzącymi wakacjami. W szkole nie było ogólnego spotkania, specjalnej akademii na zakończenie roku – uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, którzy wręczyli im świadectwa ukończenia szkoły i pożegnali się z nimi na czas wakacji. Była to także okazja do wręczenia dyplomów i nagród w konkursach rozstrzygniętych tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Aleksandra Majowicz z II LOP została uhonorowana za I miejsce w Diecezjalnym Konkursie Literackim o św. Józefie, zaś Martyna Nienajadło (I LO) oraz Faustyna Szewc (II LOP) jako laureatki 12 Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Weltsprachen Arbitur”. Dyplomy za udział w tym konkursie otrzymali także Julia Maciążek i Paulina Radomska (III T), Wiktoria Kozara (I LO), Natalia Cebula (II LOG) i Konrad Bednarz (II TP). Wychowawcy odczytali specjalne pismo Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, związane z zakończeniem roku szkolnego 2020/2021. Później zaś mogli się już cieszyć świadectwami promującymi ich do wyższej klasy. Największą satysfakcję mieli na pewno ci, którzy zasłużyli sobie na świadectwo z wyróżnieniem („z paskiem”): Martyna Nienajadło z I LO, Aleksandra Majowicz i Magdalena Laufer (II LOP), Kinga Laufer i Kinga Wyka (II LOG), Konrad Bednarz (II TP) i Julia Maciążek (III T).

Ryszard Mścisz

 

zakonczenie roku szk. 2020 2021