Właściwie to nie wiadomo, co w Dniu Otwartym Zespołu Szkół w Jeżowem, który został zorganizowany 16 czerwca, miało większy smak: kiełbaski z grilla, lody czy… tak bliskie już wakacje.

Szkolny bus dowiózł kolejne grupy ósmoklasistów z gminy Jeżowe. W szkolnej auli witał wszystkich dyrektor Stanisław Haduch, który opowiadał o tym, czego nie zawierały pokazane uczniom filmiki promocyjne i wręczane uczniom foldery. Wszystkich przybywających do szkoły ósmoklasistów nasi gościnni uczniowie częstowali lodami, inni zaś, ubrani w promocyjne koszulki, oprowadzali gości po szkole. Można było zobaczyć różne klasopracownie, salę gimnastyczną, wygrać coś w quizie językowym. Bardziej wyeksponowane były pracownie i pomieszczenia, w których uczniowie uczą się zawodu budowlanego i fryzjerskiego – wiele osób chętnie skorzystało z usług fryzjerskich.

Tekst i zdjęcia: Ryszard Mścisz