Wydarzenia

wydarzenia.interia.pl - Serwis informacyjny
wydarzenia.interia.pl
  1. Komorowski o rozmowach Zełenski-Putin: Niech do głosu dojdzie dyplomacja- Opowiadałbym się za gotowością rozmawiania o warunkach pokoju nawet z Putinem - powiedział na antenie RMF były prezydent Bronisław Komorowski. - Dla świata, dla Ukrainy, dla Polski korzystniej byłoby, gdyby doszło do szukania rozwiązania na niwie dyplomatycznej, a nie tylko wojskowej - zaznaczył. - Niech dojdzie do głosu dyplomacja, a nie tylko armaty - dodał Komorowski.


  2. Babie lato zmierza do Polski. Pogoda z podmuchem gorącaPogoda zaczyna napawać optymizmem. Według najnowszej prognozy w najbliższych dniach w Polsce możemy spodziewać się ocieplenia. Jak podają eksperci, rozpoczyna się okres babiego lata, czyli ciepłej i słonecznej pogody. Synoptycy przewidują, że miejscami słupki rtęci mogą wskazać nawet ponad 20 stopni Celsjusza. Do kiedy październikowa pogoda będzie nas rozpieszczać?


  3. Macierewicz wytyka TVN-owi "kłamstwa". Chodzi o katastrofę smoleńską- Przekazałem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji materiały wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u, aby podjęła w tej sprawie działania - poinformował były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Szef tzw. podkomisji smoleńskiej odniósł się w ten sposób do reportażu dotyczącego działań podkomisji, której celem jest zbadanie przyczyn katastrofy z 2010 roku.


  4. Winnicki ogłasza hasło Marszu Niepodległości. Bąkiewicz ma inny plan"Polska Państwem Narodowym" to hasło przewodnie tegorocznego Marszu Niepodległości, które ogłosił podczas środowej konferencji prasowej poseł Konfederacji Robert Winnicki. Co ciekawe, kilkadziesiąt minut wcześniej na Twitterze prezes Stowarzyszenia Marsz Narodowy Robert Bąkiewicz poinformował, że ogłoszenie tegorocznego hasła odbędzie się 11 października "w trochę innej formie niż zwykle". Do wpisu dołączył oświadczenie.


  5. Pogrzeb Jerzego Urbana. Komunikat ministerstwa obronyJerzy Urban nie będzie pochowany według wojskowego ceremoniału - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej. Odniosło się również do miejsca pochówku byłego rzecznika prasowego Rady Ministrów PRL.